Két gólos hátrányból sikerült megfordítani a mérkőzést, végül be kellett érni az egy ponttal.

A Merkantil Bank Liga 8. fordulójában Sopronba lépett pályára csapatunk. A mérkőzés első percétől érzékeltettük a hazaiakkal, hogy mi bizony három ponttal szándékozunk távozni Sopronból. Az első 15-20 percben saját térfeléhez szögeztük a lila-fehéreket, sorra alakítottuk ki a helyzeteket. A 19. percben Lengyel ugratta ki a tizenhatoson belül Czvitkovicsot, aki az alapvonalról passzolt visszafelé Horváth Rolandnak, aki kapásból hatalmas kapufát lőtt. Hogy milyen a foci?! Ahelyett hogy a kapufáról befelé pattant volna a labda, és megszereztük volna a vezetést, a hazaiak visszakontráztak, és az első helyzetüket gólra váltották. Horváth kapott remek kiugratást, majd a kilépő Bese mellett a kapuba passzolt 1-0

Az első félidő közepén a hazaiak veszélyeztettek, de a kapuba Bese percei következtek. Először a jobb alsóból szedett ki egy életerős lövést, majd a szögletet követően a kipattanót küldte kapura Szőke, Bese hatalmasat úszva a levegőben, piszkálta ki a labdát a jobb felsőből. Több gól nem született az első félidőben. Reménykedtünk benne, hogy a második félidőben gyorsan sikerülni egalizálni az eredményt. Ennek megfelelően lépett pályára csapatunk. Szögletekből veszélyeztettünk több alkalommal is, de ismételten lekontráztak minket a Soproniak. Horváth 2-3 cselt követően passzolt a kapunk jobb alsó sarkába 2-0

Nehezen volt hihető, hogy csapatunk jól játszik, helyzeteket dolgoz ki, kapufáig jut el, és az ellenfél lövi a gólokat. A két bekapott gólt követően is hittünk benne, és a csapat mindent megtett annak érdekébe, hogy akár az egyik pontot megszerezzük.

Az 58 percben jött is a megérdemelt szépítés. Bakos szabadrúgására érkezett remekül Sajbán Máté, aki fejjel a jobb felsőbe továbbította a játékszert 2-1

Ekkor a hazaiak leginkább a védekezéssel voltak elfoglalva. A 72. percben jött az ügyeletes Budaörsi gólfelelős, Sajbán Máté! Medgyes beadását ütötte ki Heinrich, a labdára Sajbán Máté csapott le, majd lőtt a jobb alsó sarokba 2-2

A 83. percben pedig már csapatunknál volt az előny. Lengyel ugratta ki Sajbán Mátét, aki kegyetlenül felrúgta a labdát 11 méterről a bal felső sarokba, mesterhármast elérve ezzel 2-3

Sajnos nem tudtuk megtartani az előnyünket. A 85. percben Horváth szabadrúgás góljával egyenlített a Soproni csapat 3-3 A Hazaiaknál Horváth is mesterhármast ért el a mérkőzésen.

A 90+2. percben Sajbán Máté fejében maradt a győztes találat.

Összességében úgy éreztük magunkat a mérkőzés alatt, mintha egy hullámvasúton ülnénk… Három pontért utaztunk Sopronba, de be kellett érjük az egy ponttal is.

A mérkőzés képei a Facebook, illetve a Google+ oldalunkon tekinthető meg.

MESTERMÉRLEG

Németh Szabolcs

Sajnos hiányérzetem van, kettő nullás állásnál illett volna előnyünket megtartani. Örülök Horváth Péter visszatérésének, góljaihoz gratulálok. Sajnos vezetésünk birtokában rossz felfogásban játszottunk, azon sürgősen javítanunk kell.

Bognár György

Gratulálok mindkét csapatnak. Harcos, jó mérkőzést játszottunk. Nem vagyok elégedett, de a csapat felfogása és hozzáállása megfelelő volt, az eredmény így igazságos.

A mérkőzés jegyzőkönyve az MLSZ adatbázisán tekinthető meg, ide kattintva.

SOPRONI VSE–BUDAÖRS 3–3 (1–0)
Sopron, 500
 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Aradi József)
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Sifter (Ágh, 56.), Fehér Z., Szabó L. – Angyal, Kővári, Hadházi – Kovács D. (Winkler, 71.), Horváth P., Szőke (Garda, 45.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BUDAÖRS: Bese – Marques (Menyhárt, 58.), Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Czvitkovics (Sajbán Miklós, 71.), Lengyel B., Bakos Sz. – Deli, Horváth L., Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Horváth P. (1–0) a 21., Horváth P. (2–0) a 48., Sajbán Máté (2–1) az 58., Sajbán Máté (2–2) a 73., Sajbán Máté (2–3) a 80., Horváth P. (3–3) a 83. percben

A klubról röviden

BSC 1924 Futball Kft.

A labdarúgás a legnagyobb múlttal rendelkező budaörsi sportág, hiszen 1924 óta van hivatalosan foci Budaörsön. A klub alapítását követő években a csapat leginkább járási és megyei tornákon szerepelt, és az azóta eltelt 90 évben sok bajnokságban is játszott a Budaörs. 2016 novemberétől Bognár György és csapata segíti a felnőtteket az NBII Markentil Bank Liga bajnokságban. A felnőtt futball mellett a klub nagy hangsúlyt helyez az utánpótlás fejlesztésre, hiszen korosztályos csapataink indulnak sikeresen az NBII-ben.