Dunaújváros - Budaörs 1-2 (1-1)

Második felkészülési mérkőzésünket is megnyertük.

Csapatunk második felkészülési mérkőzésének ellenfele, a harmadosztályú Dunaújváros volt.

Az első félidőben a következő 11-et küldte pályára Bognár György vezetőedző.
Budaörs: Demjén, Marques-Airosa, Kékesi, Gyurácz, Ódé, Sajbán Miklós, Horváth, Lengyel, Fodor, Adamcsek, Medgyes

Horváth Bence személyében egy próbajátékos is pályára lépett a mai találkozón. Az előző szezonban a Tiszakécske csapatában 25 mérkőzésen lépett pályára, és 4 alkalommal volt eredményes.

Jól kezdődött csapatunk számára a mérkőzés, az 5. percben Fodor a jobb szélről passzolta középre a labdát, a lendületből érkező Horváth Bence védhetetlenül a kapuba helyezte a játékszert. 0-1
A 23. percben kényszerű cserét kellett végrehajtanunk. Ódé egy dunaújvárosi játékossal együttesen ugrott fel egy labdáért, az "újvárosi" játékos könyöke sajnálatos Ódé arcát tálalta el, akit ezután le kellett cserélni. Ódé helyére, Vincze lépett pályára.
A 26. percben ismét Fodor centerezett középre remekül Adamcseknek, akinek a lövése a kapusban akadt el.
Már az első félidő hosszabbításában egyenlíteni tudtak a hazaiak. Jobb oldali szögletet követően a labda a hosszúra érkezett, ahol egy hazai játékos könnyedén kezelhette le a labdát, majd laposan, erősen középre centerezett ahol Szepessy lábáról a kapunkba kötött ki a labda. 1-1
A második félidőben csak Gyurácz, Vincze, Horváth és Fodor maradt pályán a kezdőből.
Második félidő: Bátyi, Menyhárt, Fényes, Gyurácz, Vincze, Horváth, Végh, Czvitkovics, Sajbán Máté, Pethő, Fodor
A második játékrészben csapatunk akarata érvényesült. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos a befejezéseknél rendre hiba csúszott be. Végül a 75. percben csak sikerült a győztes találatot megszereznie csapatunknak.
Fodor lövését még védte a kapus hatalmas bravúrral, a kipattanót Sajbán Máté érte még el az alapvonal előtt és tuszkolta a kapuba a labdát  1-2

Vissza

A klubról röviden

BSC 1924 Futball Kft.

A labdarúgás a legnagyobb múlttal rendelkező budaörsi sportág, hiszen 1924 óta van hivatalosan foci Budaörsön. A klub alapítását követő években a csapat leginkább járási és megyei tornákon szerepelt, és az azóta eltelt 90 évben sok bajnokságban is játszott a Budaörs. 2016 novemberétől Bognár György és csapata segíti a felnőtteket az NBII Markentil Bank Liga bajnokságban. A felnőtt futball mellett a klub nagy hangsúlyt helyez az utánpótlás fejlesztésre, hiszen korosztályos csapataink indulnak sikeresen az NBII-ben.