Végeredmény | Budaörs - Kaposvári Rákóczi FC 2-3 (2-2)

A Kaposvár ellen elszenvedtük első vereségünket a bajnokságban.

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion
, 100 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szabó Péter, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Ódé (Csobánki, 76.) – Medgyes, Fényes (Czvitkovics, 46.), Sajbán Máté, Lengyel B. (Sajbán Miklós, 84.) – Kesztyűs, Fodor D. Z.
Szakmai igazgató: Bognár György
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Hadaró (Fodor M., 46.) - Beliczky, Godzsajev, Hegedűs – Bíró D. (Csernák, 67.), Rajczi, Zsiga (Kollega, 57.)
Vezetőedző:Waltner Róbert
Gólszerző: Beliczky (0–1) a 8., Sajbán Máté (1–1) a 18., Rajczi (11-esből, 1–2) a 41., Lengyel B. (11-esből, 2–2) a 46., Bíró D. (2–3) a 65. percben

A mérkőzés jegyzőkönyve az MLSZ adatbázisán tekinthető meg, ide kattintva.

A Merkantil Bank Liga 4. fordulójában, Tatabányán fogadtuk az újonc Kaposvári Rákóczi FC-t. Nem kezdtük jól a mérkőzést, körülményesen, és rossz ritmusban kezdtünk, amit a vendégek a 8. percben ki is használtak. Beliczky érkezett remekül a centerezésre, amit a védők között a kapuba passzolt 0-1
A 18. percben sikerült egyenlítenünk. Medgyes beadását kanalazta vissza remekül Fodor, a hosszún érkezett Sajbán Máté, aki betuszkolta a labdát a kapuba 1-1
A folytatásra sikerült felvenni a mérkőzés ritmusát, de gólt ezúttal ismételten a Kaposvár szerzett a 41. percben. Fényes szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért sárgalapos figyelmeztetést kapott, a labda mögé Rajczi állt, aki a bal alsóba passzolt 1-2
A hosszabbításban sikerült büntetőből egalizálni az eredményt. Sajbán Máté harcolt ki büntetőt, a labda mögé Lengyel állt, és a kapu jobb felső sarkába lőtt 2-2
A második félidőben többet birtokoltuk a labdát, több veszélyes helyzetet is kidolgoztunk, gólt a semmiből még is a vendégek szereztek a 65. percben. Bíró elé pattant a labda szerencsésen, a kapussal szemben a jobb felsőbe lőtt 2-3 így mindhárom pontot el tudták vinni a vendégek.

A szerencsével sem álltunk ma barátságba. A 72. percben Czvitkovics adott remek labdát Fodornak, aki átvételt követően lőtt kapura, lövése a jobb kapufán csattant.

A mérkőzés folyamán két véleményes büntetőt ítélt meg a csapatok javára a játékvezető. Azonban a második félidőben a Kaposvár tizenhatosán belül több alkalommal is néma maradt a játékvezető sípja csapatunk kárára.

Jövő héten vasárnap a Tiszakécske ellen lesz javítási lehetőség.

A 2018/19-es Merkantil Bank Liga állása négy fordulót követően

MESTERMÉRLEG

Bognár György

Körülményesen, lassan játszottunk, a Kaposvár pedig kihasználta ezt, amiért gratulálok nekik. Ha én vezetem ezt a meccset, biztosan nyerünk...

Waltner Róbert

Elégedett vagyok a látottakkal, hiszen egy nagyon jó csapatot győztünk le idegenben. Igazi csapatmunka volt, mindenki a szívét-lelkét kitette a pályára. Gratulálok a fiúknak, megérdemelték ezt a sikert.

Vissza

A klubról röviden

BSC 1924 Futball Kft.

A labdarúgás a legnagyobb múlttal rendelkező budaörsi sportág, hiszen 1924 óta van hivatalosan foci Budaörsön. A klub alapítását követő években a csapat leginkább járási és megyei tornákon szerepelt, és az azóta eltelt 90 évben sok bajnokságban is játszott a Budaörs. 2016 novemberétől Bognár György és csapata segíti a felnőtteket az NBII Markentil Bank Liga bajnokságban. A felnőtt futball mellett a klub nagy hangsúlyt helyez az utánpótlás fejlesztésre, hiszen korosztályos csapataink indulnak sikeresen az NBII-ben.