Véget ért a felkészülés, hétvégén pedig kezdetét veszi a bajnokság. Bognár Györgyöt, csapatunk vezetőedzőjét a felkészülésről, az új játékosokról, valamint arról kérdeztük, mire mehet a Budaörs az új szezonban.
Hétvégén elrajtol a bajnokság. Hogy összegeznéd a felkészülést?
Amit elterveztünk, azt meg is csináltuk, de még közel sem értünk a csapatépítés végére, ez a bajnokság közben is folytatódni fog. Főleg a védelemmel akadnak gondok. Még nem alakult ki teljesen a hátsó alakzatunk, főleg a belső védők tekintetében. De nincs ezzel gond, majd a mérkőzések alatt kiderül egy-egy játékos teljesítménye, és tudunk még alakítani menet közben. Előrefelé nem sokat változott a játékunk. Kezdeményező focit játszunk továbbra is, bármelyik ellenfél kapujára veszélyt tudunk jelenteni – ez a törekvésünk az új szezonban sem fog változni. Az pedig, hogy a támadó és a védekező játékunk milyen egyensúlyban lesz, úgyis a bajnokság során derül ki.
Az új igazolásoknak mennyire sikerült elsajátítaniuk az általad kért támadófoci lényegét?
Minden játékos szereti, ha azt kérik tőlük, hogy focizzanak, vagyis, hogy minél támadóbb felfogásban, látványosabban, az ellenfél kapujára veszélyesen játszanak. Ha leszabályozzák a játékot, az nem jó, mert az egyéni teljesítményre is kihatással van. Úgy gondolom, hogy ez a filozófia az egyetlen járható út, nincs értelme agyontaktikázni a futballt, mert akkor élvezhetetlenné válik. A kreativitást, az improvizációt nem lehet kivenni a játékból. Mi továbbra is azon leszünk, hogy a támadófocit erőltessük.
Ért-e olyan meglepetés a játékosokkal kapcsolatban, akár pozitív, akár negatív, ami meglepett?
Az új igazolások bebizonyították a felkészülés alatt, hogy lehet rájuk számítani, nem különben a régi játékosok. Nyilván a bajnoki mérkőzések döntik majd el, hogy egyénileg ki tud érvényesülni, és ki mennyi lehetőséget kap.
Az MTK, valamint a Haladás kiesésével erősebb lesz az NB II?
Véleményem szerint nem azért lesz nehezebb ez a szezon, mert papíron több csapat pályázik a feljutásra, hanem a kiegyenlített középmezőny miatt, ami nemcsak, hogy megmaradt, hanem még egy kicsit össze is rázódik. Nehéz megmondani, ki lesz az a négy-öt csapat, akik a bennmaradásért küzdenek majd. Ebből adódóan egy még kiegyensúlyozottabb versenyre számítok. Feljutásra esélyes csapatok közé lehet sorolni az MTK-t, a Haladást, valamint a Vasast, amely szerintem túl van az elmúlt évek hullámvölgyein. Továbbá Csertői Aurél keze alatt biztos, hogy a Gyirmót is masszív együttes lesz. Ezeket a csapatokat nevezném meg esélyesnek, de a mögöttük lévők játékereje sem marad el sokkal.
A Budaörs hol végezhet ebben a kiegyensúlyozott versenyben?
Az utóbbi éveket figyelembe véve, most mentünk át a legnagyobb átalakuláson. Mint ismert, sokan távoztak a csapattól, őket pedig pótolni kellett. Úgy látom, hogy idén valamiféle hullámvölgy előfordulhat, ezt körülbelül két-három hónapra teszem, de utána szerintem „beáll” a csapat egy erős középmezőnyre.
Ez az őszinte, támadófoci, amiről szó volt, mennyire vonzza majd a közönséget?
Minket megéri nézni, mert a mérkőzések nagy része eseménydús. Általában élvezhető meccseket játszunk. Törekszünk arra, hogy ne egy unalmas 90 percet lássanak a nézők. Ha nem is megy a játék, akkor is próbálkozunk helyzeteket kialakítani, megpróbáljuk kiszolgálni a közönséget. Jelenleg ez nehézkes számunkra, mert nincs saját stadionunk és saját szurkolóink, akik ezt tudnák értékelni. De, ha Budaörsön is állni fog az új aréna, akkor ennek is eljön az ideje. Jelenleg ugye Tatabányán játsszuk a hazai találkozókat, de ennek különösebb jelentőséget nem tulajdonítok. Úgy állunk neki, mintha minden meccset otthon játszanánk. A Balmazújváros kiesésével lesz majd egy olyan időszak, hogy négyszer játszunk egymás után idegenben, de nem foglalkozunk vele, mert tavasszal – már remélhetőleg az új stadionban – fordul majd a kocka, és négy hazai mérkőzést tudunk zsinórban játszani.
Hajrá Budaörs!