Végeredmény | Budaörs - Gyirmót FC Győr 1-2 (0-1)

Küzdelmes találkozón, egy gólos vereséget szenvedtünk a Gyirmót ellen.

BUDAÖRSI SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Nagy Norbert (Horváth Róbert, Szabó Péter)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Fényes, Tányéros Á., Ódé – Fodor D., Lengyel B. (Sajbán Miklós, 79.), Kesztyűs, Medgyes S. (Sajbán Máté, 58.) – Csiki (Czvitkovics, a szünetben), Fejős.
Szakmai igazgató: Bognár György
GYIRMÓT: Rusák – Varga P., Szilvási, Lázár P., Széles – Nagy P., Kontár, Strestík (Villám, 60.) – Herjeczki (Krebsz, 84.), Szarka (Horváth R., 66.), Heffler N.
Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Szarka (0–1) a 21., Rusák (öngól, 1–1) a 67., Nagy P. (1–2) a 75. percben

A mérkőzés jegyzőkönyve az MLSZ adatbázisán tekinthető meg, ide kattintva.

A mérkőzés vendég helyzettel kezdődött, a 2. percben Strestik lövését védte Demjén. A gyenge színvonalú első félidőben így is volt két ordító helyzete csapatunknak, de előbb Fodor fejjel továbbította Tányérosnak a labdát, lövését, Rusák védte hatalmas bravúrral. A vezető gólt a 21. percben Szarka szerezte meg a vendég Gyirmótiaknak. Majd a bekapott gólt követően egyenlíthetett volna csapatunk. Ódé tekert középre remekül, Fejős vette át a labdát majd fordult kapura, lövése a bal alsó mellett ment el centikkel. A félidő hátralevő részében több gól nem született, így 1-0-s vendég vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőkbe.

A félidőben rendeztük a sorokat, Bognár György cserével próbálta felrázni az együttest, Csiki helyett Czvitkovics folytatta. A játékunk sokat javult az első játékrészhez képest, több gólszerzési lehetőség is adódott a csapat előtt. A 67. percben az egyenlítő találatot is sikerült megszerzünk. Czvitkovics tekert középre szabadrúgásból, középen Tányéros érkezett, majd kotorta be a labdát a gólvonalon túlra (1-1). Hivatalosan a játékvezető Rusák öngóljának könyvelte el.

A vendégek a bekapott gólt követően Heffler felsőkapufájával jelezték, hogy nincs még vége a mérkőzésnek. Minden erőnket mozgósítottunk a vezető találat érdekébe, de a 75. percben valószínű, hogy a forduló gólját szerezte meg Nagy, a vendégek játékosa. (1-2)

Az esély megvolt az egyenlítésre. Sajbán Máté harcolt ki büntetőt, a labda mögé Czvitkovics állt, lövését Rusák védte bravúrral. A folytatásban több gól nem született, így egy nem túl látványos első félidőt követően, egy eseménydús másodikban harcolta ki a győzelmet a Gyirmót csapata.

A 2018/19-es Merkantil Bank Liga állása 10 fordulót követően

MESTERMÉRLEG

Bognár György

A játék képe alapján nyernünk kellett volna. A kimaradt tizenegyes hozzátartozik a játékhoz, emiatt természetesen nem neheztelünk Czvitkovics Péterre. A Gyirmót győztes góljához viszont gratulálok, kivételesen szép volt.

Szepessy László

Amikor Gyirmótra jöttem, az volt a célom, hogy minden negatív körülmény ellenére próbáljunk meg nyerni. Ezúttal is így tettünk. Ha játszva kell nyerni, akkor játszunk, ha háborúzni kell, háborúzunk. Ez a meccs is egy háború volt.