Nemzetközi UP tornán jártunk | Nyékvárkony 2014

DUNASZERDAHELYRE INDULTUNK, DE NYÉKVÁRKONYON MECCSELTÜNK. JÓ BULI VOLT.

Az utánpótlás alsóbb korosztályai múlt héten csütörtökön, a szerdai utolsó bajnokit követően útnak indultak Dunaszedahelyre. Urbán Zoli és Horváth Roland szervezésében végül Nyékvárkonyban kötöttek ki az U14, U15 és U17 játékosai. Zenga is elkísérte őket, egy pár új játékos is csatlakozott és a jó kedv is velük volt. A meccsek sikerülhettek volna egy picit jobban, viszont a kirándulás így is parádésra sikerült.

A hosszúnak nem nevezhető úton is már meg volt a hangulat, de az igazi kisvárosi pályán mindenkinek még jobb lett a kedve. A dunai levegő és a meleg nem kedvezett a játéknak, de nem is győzni mentünk. A cél inkább a következő év bajnoki csapatainak kialakítása volt. Két csapat állt össze: egy U15 - amiben vegyesen játszottak az U14 és U15-ből, illetve egy U17 - ami egy jópár U15-ös és a maroknyi U17-es srácokból állt össze. Azt nem lehet mondani, hogy az összeszokottság jellemezte a csapatokat - a legtöbben nem is a megszokott helyen teljesítettek.

Horváth Roland nyilatkozata az U15 meccsről:

Az eredmény 5-1 lett, a góllövőnk Kőszegi Bánk volt. Az ellenfél akaratosabban és agresszívan játszott. Sok párharcot veszítettünk. Sajnos hiába próbáltunk focizni, labdavesztés után az ellenfél gyorsan a kapunk elé került. Fizikálisan erősebbek és gyorsabbak voltak! Csak az U15-ben játszó játékosok voltak partiban az ellenfél játékosaival. Ez is azt bizonyítja, hogy a képzésünk során bevezetett speciális gyorsasági és erősítő edzésekre a mi gyerekeinek nagy szüksége van! A jövőben az lesz a feladatunk, hogy ezeken az edzéseken minél többen és rendszeresen részt vegyenek. A nemzetközi szinthez ez elengedhetetlenül szükséges. Az út nagyon jó hangulatban telt, aki lemaradt bánhatja, hogy kihagyta ezt a jó bulit!

A NYÉKVÁRKONY ELLEN FELÁLLÓ U15 CSAPAT

Urbán Zoli egysége egy picit jobban teljesített és az első félidőben még komoly ellenállást is tanúsított a hazaiakkal szemben. A második félidőben már több "pályaedző" is volt a pályán, de azért annyira nem bomlott meg a csapat, mint a buszon hazafelé.

Urbán Zoli nyilatkozata:

A tervezettnél jóval szűkebb kerettel utaztunk, az iskolai ballagások miatt ugyanis jó pár játékosunk nem lehetett ott a túrán. Ennek ellenére motiváltan, jól játszott a csapat, a vezetést is sikerült megszereznünk Meggyes Milán révén. A második félidőben már kijött a két csapat közötti fizikai különbség és egy nagy egyéni hiba után kiegyenlített ellenfelünk. A végére teljesen elfáradtunk így 3-1-es vereség lett a vége. Összességében nagyon jól sikerült a kirándulás, vendégszeretően fogadtak, jó körülmények között játszhattunk és ami a legfontosabb volt, a gyerekek is nagyon jól érezték magukat. Remélhetően a nyár folyamán viszonozni tudjuk a meghívásukat...

A NYÉKVÁRKONY ELLEN FELÁLLÓ U17 CSAPAT

VIDEÓ ÖSSZEFOGLALÓ AZ UTAZÁSRÓL ÉS A TORNÁRÓL

Google+ képösszefoglaló

Reméljük tényleg lesz folytatása a nemzetközi küzdelmeknek, és a nyár folyamán mi is megvendégelhetjük - egy pár góllal - Nyékvárkony illetve Dunaszerdahely fiatal focistáit.