NB III. | Megvan az első hazai győzelem.

Megérdemelten tartotta itthon a hárompontot a BSC.

Az elmúlt két fordulóban elszenvedett két vereséggel a háta mögött fogadta csapatunk szombaton a Caola SC Sopron csapatát. Csapatunk szerezte a mérkőzés első gólját. Sajbán Miklós jobbról, öt méterről leadott lövése a hosszúba kötött ki. (1-0) Az első félidő 40. percében a vendégek a jobb oldalon vezettek egy gyors kontratámadást, a Sopron játékosát a büntetőterületen belül csak szabálytalanul tudtuk megállítani, a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A megítélt büntetőt Szabó Tamás értékesítette. (1-1)

A második félidő ezúttal is sok BSC-s helyzetet hozott. Volt, hogy a vendégek kapusának kellett bravúrt bemutatnia, két alkalommal a kapufa volt ellenünk, vagy éppen mi voltunk pontatlanok a vendégek kapuja előtt. Végül a három pontot eldöntő találatot is Sajbán Miki szerezte az 59. percben. (2-1)

NB III. Észak-Nyugati csoport, 7. forduló:
Budaörs – Caola SC Sopron 2-1

Budaörs: Borsos, Sebestyén (Czakó 76’), Khiesz, Fényes, Berekali, Budai, Jász (Szamosi 61’), Ferkel, Murai (Halácsi 76’), Birtalan (Tányéros 76’), Sajbán

Nem lépett pályára: Kunsági, Horváth, Lami, Petneházi, Ribár, Gula, Fekete

Vezetőedző: ifj Bognár György

Caola SC Sopron: Acsádi, Bokor, Baumgartner (Végh 85’), Kalász (Illés 57’), Bokán (Szabados 46’), Balogh, Fendrik (Szalka 62’), Kocsis, Auer, Reseterits (Sipőcz 85’), Szabó

Nem lépett pályára: Kocsis, Schmaler, Németh, Luisser, Kenesei, Kerekes

Vezetőedző: Bücs Zsolt

Gólszerzők: Sajbán Miklós (27’, 59’), illetve Szabó Tamás (41’)

ifj Bognár György értékelése:
„Egész mérkőzésen dominálni tudtunk, és ismételten rengetek helyzetet tudtunk kialakítani, amiből sokkal többet lehetett volna értékesíteni. De az elmúlt meccseken hozzászoktunk… azonban egy valamiben előreléptünk, és ez a legfontosabb, hogy ennyi kihagyott helyzet ellenére meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Gratulálok a fiúknak, teljesen megérdemelt győzelem volt. De azt a problémát még mindig nem tudjuk megoldani, hogy hogyan tudjuk könnyebbé tenni ezeket a mérkőzéseket, ahol ennyire fölénybe tudunk játszani. Ezen dolgozunk tovább, mert úgy néz ki ebben nem léptünk előre, de legalább a fontosabb részében igen, hogy nyertünk.”

Legközelebb Kupaforduló vár a csapatra, a másodosztályú BFC Siófok együttesét fogadjuk az Árok utcában. A mérkőzést szombaton (09.16.) 15 órától játsszák.