NB III. | Szép győzelem a listavezető ellen.

Közönségszórakoztató, hétgólos meccset hozott a Budaörs és a III. Kerületi TVE összecsapása

Nem éppen könnyűnek ígérkező összecsapás várt Ifj. Bognár György csapatára a bajnokságot vezető III. Kerületi TVE ellen az Árok utcában. Átérezve a találkozó fontosságát, mindenki maximálisan „odatette” magát a mérkőzés elejétől. Az első félidőben egy gólos előnnyel mehetett csapatunk a szünetre. A 33. percben Horvát Emil találatával szereztük meg a vezetést.

A második félidő óriási gólesőt hozott. Hat perc leforgása alatt 4 gólt láthattak a mérkőzésre kilátogató szurkolók. A 46. percben Birtalan Botond találatával kétgólos volt csapatunk előnye, majd két perc alatt egalizálta az eredményt a Kerület. A vendégek két gyors találatára Birtalan Botond tudott válaszolni, és újra a BSC-nél volt az előny. A folytatásban Murai Márk, és a mérkőzés hosszabbításában Halácsi Mirkó is betalált, így beállítva az 5-2-es végeredményt.

Nagyon régóta vártunk már egy ilyen győzelemre, és bízunk a hasonló folytatásban.

NB III. Észak-Nyugati csoport, 12. forduló:
Budaörs – III. Ker. TVE 5-2

Budaörs: Borsos, Lami, Budai, Szamosi, Tányéros, Ferkel, Sajbán, Horváth (Fekete 90’), Murai, Birtalan (Halácsi 65’), Erdey (Sebestyén 79’)
Nem lépett pályára: Kunsági, Berekali, Ribár, Petneházi, Khiesz, Gula

Vezetőedző: ifj. Bognár György

III. Ker. TVE: Hajagos, Papp, Cseszneki (Borbély 79’), Erdei, Vankó, Lapu (Pálvölgyi 79’), Buda (Bartos 79’), Barczi, Kapronczai, Behovits (Kaszás 46’), Kulcsár (Marques-Airosa 79’)
Nem lépett pályára: Tímár, Török, Takács

Vezetőedző: Harmati Tamás

Gólszerzők: Horváth Emil (33’), Birtalan Botond (46’, 52’), Murai Márk (71’), Halácsi Mirkó (91’) illetve: Cseszneki Richárd (48’), Vankó Imre (50’)

Ifj. Bognár György értékelése:
„Nagyon élvezetes mérkőzést játszottunk a III. Kerület ellen. Sokkal jobb volt játszani egy olyan ellenfél ellen, aki több futballt fölvállal, ez nekünk is kedvezett. A meccs nagy részében, kétharmadában többnyire az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Folyamatosan ott tudtuk tartani a játékot a térfelükön, rengeteg labdát szereztünk, amikből sok helyzetet sikerült kialakítanunk – és végre – hosszú idő után, nagyobb százalékban sikerült berúgnunk a helyzeteinket, és még így is rengeteg kimaradt. A III. Kerületnek többnyire 25-30 perce volt ezen a mérkőzésen, amikor partiba tudtak lenni velünk. De ezt leszámítva irányítani, és kontrollálni tudtuk a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, mert egy nagyon koncentrált, és komoly munkát tettek le a pályán, és ez a végeredményben is meglátszik.”

A következő fordulóban a Balatonfüredi FC lesz az ellenfél. A mérkőzést vasárnap (10.29.) 13 órától játsszák a Balatonfüredi FC Sporttelepen.