U16 | A szív diadala.

Egygólós hátrányból fordítva győztünk a PVSK ellen.

U16-os csapatunk hazai pályán fogadta a PVSK csapatát. Szabó Viktor együttese nem a legjobb előjelekkel várta a bajnoki rajtot. A vendégek egy szerencsés találatnak köszönhetően a 17. percben megszerezték a vezetést, és a félidő végéig tartani is tudták azt. A második játékrészben szerencsésen alakultak a dolgok, és csapatunk három gólt szerezve megfordították, és meg ius nyerték végül a mérkőzést.

Ki kell emelni, hogy 1-1es döntetlen állásnál, a 69. percben csereként pályára lépő kapusunk, Vas Bálint mezőnyjátékosként lépett pályára, és két fantasztikus góllal megnyerte a mérkőzést csapatunknak. Gratulálunk Bálint!

MLSZ Regionális U16 Kiemelt-Nyugat 1. forduló
Budaörs - PVSK 3-1

Budaörs: Kóródi, Scholtz, Mészáros, Heincz (Zsilinszky), Nagy, Zelei, Kálmánczhey, Pintér, Stupek (Vas 69’), Bartha, Török

Vezetőedző: Szabó Viktor

Gólszerző: Kálmánczhey Benedek (56’), Vas Bálint (80’, 90’)

Szabó Viktor értékelése:

„Nem jó előjelekkel készültünk az első bajnoki mérkőzésre. Sajnos csak 13 játékos állt rendelkezésre. Sajnos az első félidőben nem tudtunk megfelelő nyomást gyakorolni az ellenfélre, aki sokkal higgadtabban játszott, és egy szerencsés góllal vezetést szerzett. Az első játékrészben nem tudtunk helyzetbe se kerülni. Félidőben azt mondtam, hogy ha játékkal nem, de szívvel, akarattal meg tudjátok fordítani az állást. És talán ennek, de a második játékrészben a teljesen elfáradt ellenféllel szemben egyenlítettünk, majd a becserélt kapusom, akit mezőnyjátékosként tudtam becserélni két fantasztikus gólt lőtt. Ha játékban – főleg az első félidőben- nem is, de akaratban, lelkesedésben, mindenképpen megérdemeltük a győzelmet. Természetesen szakmai szemmel nem vagyok elégedett, mert a csapatjáték sok esetben nem működött, és rengeteg technikai hibánk volt, de ma kompenzálni tudtuk. Sokat kell még fejlődni, de láttam a siker éhséget, ami pozitív számomra, és ma elég volt.”