Utánpótlás eredmények.

Nem indult jól utánpótlás csapatainknak az idei szezon. Egy gőzelem, és három vereség a hétvégi mérlegünk.

BSC 2425 U19 1F BUDAORS FONIX GOLD FC 1 4 BORITO

U14 1. forduló

Budaörs - Király SE 5:2 (2:2)

Budaörs: Paszternák (Kelemen 75'), Tóth, Mészáros, Galyas, Szántó, Somfai, Varga, Somogyi (Csiki 62'), Juhász (Nagy 62'), Csobay-Novák, Solymosi

GólszerzőMészáros Péter (25'), Galyas Krisztofer (33', 70'), Somfai Gordon (43'), Varga Ádám (74')

Vezetőedző: Lipők András

Lipők András értékelése:

U15 1. forduló

Szeged-Csanád Grosics-Akadémia - Budaörs 2:1 (1:0)

Budaörs: Kelemen, Salavecz (Galuska-Tomsits 51’), Bak, Szukob, Steingruber, Gajda, Wertetics (Galuska-Tomsits Noel 73’), Ladányi, Magyari (Edvi 73’), Wortmann, Nagymáté (Kolozsi 60’)

Gólszerző: Salavecz Bence (48')

Vezetőedző: Lehotka Botond

Lehotka Botond értékelése:

"Nehéz meccsre készültünk, a korai és hosszú utazás, a nem túl jó minőségű füves pálya és a meleg mind hátráltató tényező volt. Az első félidőben a szegediek domináltak, több helyzetet dolgoztak ki és veszélyesebben fociztak. Folyamatos játék nem alakult ki, sokkal direktebben fociztunk annál, mint amit terveztünk, és emiatt nem is voltunk veszélyesek. Ellenfelünk is elég sokat ívelgetett, ez talán a két csapat magas intenzitású le- és visszatámadásának is volt köszönhető. Az első félidőben egy hosszú indítás utáni kavarodás után szerzett vezetést a Szeged, nekünk igazán komoly lehetőségeink nem voltak. A második félidőben veszélyesebbek voltunk a kapura, többször a védelem elé tudtunk kerülni, az ivószünet előtt sikerült is üres kapuig játszani egy akciót, amit kihasználtunk. A hajrában egy büntetőből szerzett vezetést a Szeged. Ezután beszorítottuk őket, pár veszélyes lehetőséget kialakítottunk, de sajnos nem sikerült az egyenlítés. Labdabirtoklásban nem voltunk elég türelmesek a területváltásokhoz, pedig a középen tömörülő szegedieket így tudtuk volna bontani. Összességében a meccs képét nézve igazságos eredmény született, több helyzetet alakított ki ellenfelünk, gratulálunk nekik! "

U16 1. forduló

Főnix Gold FC - Budaörs 8:2 (2:2)

Budaörs: Svendor (Siklós 73’), Marton (Tóth 78’), Fiedler, Kocsis, Klimes, Czupper (Bartha 64’), Kiss, Fogarasi (Ablaka 64’), Hervai-D Elhoungne, Murguly, Csuta (Miljanovic 73’)

Gólszerző: Klimes Vencel (24'), Kiss Botond (29')

Szabó Viktor értékelése:

„Bizakodóak voltunk előző héten már szoros eredményt értünk el a Magyar Kupában, bár tudtuk, hogy a Főnix egy magasabb szint. De mindig kell találni és motiválni olyan csapatot, ami egyre jobb lehet. 70 percig olyan játékot produkált ami a futballról szól. Kihoztuk a labdát a saját térfeléről, és az első félidőben alaposan megzavartuk a hazai csapatot és a 4-5 ziccerből kettőt sikerült értékesíteni. Murguly, Klimes, Kiss, Fiedler, Csuta átlagon felül teljesített az első félidőben, szebbnél szebb támadások,labdaszerzések, presszingeket alkalmaztak a középpályán. Kétgólos előnyünket, egy perc alatt elrontottuk, egyéni bizonytalanságok miatt. Második félidőben ugyanaz a csapat ment ki, és abszolút egyenrangú csapatként játszottunk. Egy kézre pattanó labdát a bíró sajnos befújt a hazaiaknak és vezettek a 60. percben. Elkezdtem cserélni de, ami a végén következett az maga volt a rémálom. Utolsó 13 perc alatt 5 gólt kaptunk,úgy hogy mi támadunk a szépítésért, de már fáradtak voltak a támadók és nem volt a mi támadó harmadunkban kellő elképzelés,de gólt szerettünk volna szerezni. Felküldtem őket bíztam a friss játékosokban, de már nem működött a játékunk,pedig 6 friss játékos ment be, de többször beindítottak mögénk, és az ő friss játékosai kegyetlenül kihasználták 100%-os a helyzeteket. Attól függetlenül 70 percig kontroláltuk a mérkőzést, és voltak kiváló teljesítmények. Gratulálok Petres Tomi barátomnak, tanulunk mindennap, még ha fájó is.”

U17 1. forduló

Budaörs - Kelen SC 0:3 (0:2)

Budaörs: Vas, Németh, Dugolity, Pintér Boldizsár, Kovács, Puskás, Eberhardt (Fejes 71’), Mészáros, Koller, Bartha (Murguly 28’), Pintér András (Hervai-D Elhoungne 31’)

Nem lépett pályára: Kórodi, Zelei

Schrenck Rajmund értékelése:

„A mai napon csak megnehezíteni tudtuk ellenfelünk dolgát. Az első félidőben voltak helyzeteink, de rendre kimaradtak. Sajnos a harmadik percben gólt kaptunk, és a lehetőségeinknél a kapu előtt nem voltunk elég koncentráltak. Két kényszerű cserét kellett végrehajtani már az első félidőben. A második félidőben küzdöttünk becsülettel, többnyire védekezésre kényszerültünk, kontrákat nem sikerült végig vinnünk. Ma sajnos csak ennyire futotta az erőnkből, de jövő héten lehet javítani, készülünk a következő mérkőzésre.”

U19 1. forduló

Budaörs - Főnix Gold FC 1:4 (0:2)

Budaörs: Konorót, Marton (Nagymáté 78’), Sebestyén, Kovács (Oláh 78’), Szarka, Apáthy (Horváth 54’), Fiedler (Kiss 78’), Jármai (Dénes 70’), Nagy, Polgár (Egan 70’), Németh (Hajdu 46’)

Kaszás Attila értékelése:

„Jól kezdtük a mérkőzést, fölényben játszottunk, helyzeteink voltak. Ezeket sajnos nem sikerült értékesíteni, illetve közben ellenfelünk is "meccsbe jött", egyre több lehetőséget alakított ki a vendégcsapat is, viszont ők hatékonyabbak voltak a kapu előtt. A második félidő hasonló képet mutatott: helyzetek itt is, ott is, a  Főnix viszont berúgta, amit mi nem, szóval különbségét tekintve túlzó, de megérdemelt győzelmet aratott ellenfelünk.”

U8 - Youth Talent Cup

Helyszín: Kiskunlacháza, füves pálya, 4+1, 1x15 perc,

Németh Gergely vezetőedző:

A Youth Talent Cup-on vettünk részt a hétvégén, ami egy nagyon színvonalas labdarúgó esemény. Ez volt az első 4+1-es tornája a csapatnak, ahol neves csapatok ellen próbálhatták ki magukat a játékosok. A mérkőzéseken bátran játszottak, alkalmazták az eddig megtanult cselek és labdavezetési technikákat is egyaránt. Védekezésben is próbáltak mindent megtenni, de itt több alkalommal sem voltak elég határozottak, melyekből több gólt is kaptunk. Két győzelem mellett négy vereség volt a mérlegünk, de ebből egy alkalommal büntetőpárbajban maradtunk alul a Szolnok csapata ellen, így végül a 16 csapatos tornán a középmezőnyben végeztünk. Az összes mérkőzés nagyon izgalmas és kiélezett volt, így nagyban szolgálta a játékosok fejlődését. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!