Utánpótlás eredmények

EREDMÉNYEK, TABELLÁK, EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

U19

Urbán Zoltán, az U19-es csapat edzője a csapat felkészülési időszakáról

A csapat július 20-án kezdte meg a felkészülést az Árok utcában. Nagy létszámmal indultunk a sok próbajátékos miatt, akik közül négyet sikerült leigazolnunk./ a távozók közül voltak, akik nem ütötték meg a szintet és voltak, akik nem látták biztosítottnak jövőjüket a felnőtt labdarúgás felé/ Végül 18 fővel dolgoztuk végig a felkészülést mely heti öt edzésből és egy edző mérkőzésből állt. A mérkőzések közül négyet megyei ill. BLSZ bajnokságban játszó felnőtt csapatok ellen játszottuk. RTK- BSC 3-2, Szigetgyöngye SE- BSC 1-2, Tárnok KSK-BSC 4-1, Perbál SC-BSC 1-1, BSC - Herceghalom 13-1, Törökbálint TC U19 -BSC 0-15

U19 III. o. Közép A bajnoki mérkőzés

U19 | Újpest FC - Budaörs 3:0 (3:0)

MESTERMÉRLEG

Urbán Zoltán

Az első bajnokit pénteken 18 órakor az Újpest FC otthonában játszottuk. Nagy iramú küzdelmes mérkőzés volt. A két csapat közti nagy minőségi fölény ellenére sem játszottunk végig alárendelt szerepet. A hazaiak első gólja után egy nyilvánvaló tizenegyest nem kaptunk meg, de ennek ellenére egy ideig beszorítottuk a hazaiakat. Aztán lassan kidomborodott a minőségi különbség, a félidő nagy részében fölénk nőtt az Újpest. A második kapott gól előtt egy egyéni akciót nem sikerült kivédekeznünk, majd a félidő utolsó percében egy kapushiba miatt kaptunk egy méterről fejes gólt. A második játékrészben is többet volt az Újpestnél a labda, de két nagy helyzetünk mégis nekünk volt, mindkétszer elhibáztuk. Pozitívum Egyed Botond és Veres Laci játéka-ők befértek volna ebbe az erős Újpestbe is-valamint, hogy az utolsó percig küzdött a csapat. Látva ezt az Újpestet elmondható, hogy toronymagas esélyesei ennek a bajnokságnak, de mindent megteszünk, hogy mi is ott legyünk a végelszámolásnál!

A mérkőzés jegyzőkönyve az MLSZ adatbázisán tekinthető meg, ide kattintva

Az aktuállis tabella állása

Következő bajnoki mérkőzés időpontja:

• 2016.09.10. (szombat) 12:00 Budaörs - III. Ker. TVE

A mérkőzés helyszíne: Budaörs, Budaörsi SC Sporttelep

U17

Varga László, az U17-es csapat edzője a csapat felkészülési időszakáról.

Az U17 es keret kiegészülve a 2001es korosztállyal július 20-án kezdte meg a felkészülését. A mostohának nevezhető körülmények között sok új játékos jelentkezett hozzánk is, de végül a már meglévő játékosokból kialakult csapattal ment le a felkészülés. Az edzés létszám folyamatosan 15-18 fő között mozgott. A teljes keretből minden héten volt olyan 3-4 játékos, aki még azon héten nyaralt. Ezért sem tartottam indokoltnak a nyári edzőtábort mivel az elmúlt évek tapasztalatai azok voltak, hogy az jön edzőtáborba, aki éppen ráér, és még augusztus végén el is igazol. Bár közösségépítő jellege elvitathatatlan.

Az edzéseket 12-14 fő 90-100 % között látogatta. Öt edzőmeccset játszottunk egy vereség ESMTK , 4 győzelem (Érd Biatorbágy Csepel Kelen) volt a mérleg.

A Felkészülés alatti erőnléti edzéseknek köszönhetően kondicionálisan rendben vagyunk, a bajnoki szezon folyamatában a gyorsabb játékot és az 1:1 elleni játékban való agresszivitást kell javítanunk.

U17 III. o. Közép A bajnoki mérkőzés

U17 | Újpest FC - Budaörs 4:1 (4:1)

Varga László

A csoport esélyesével kezdtük a bajnokságot. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés a minden poszton jobb erőkből álló hazaiak javára. Ennek ellenére sok biztató momentum volt játékunkban Kőszegi testvérek jó játéka, Sprinzeisz futómennyisége és labdaszerzései, a második félidő stabilizálása a még mindig jobb erőkből álló csapat ellen és a veszélyes és koncentrált pontrúgásaink amire lehet építkezni. Bár a 2. Forduló sem lesz könnyebb a III. Ker ellen.

Hajrá Budaörs!!!

• 2016.09.10. (szombat) 10:00 Budaörs - III. Ker. TVE

U16

Zsupanek Péter, az U16-os csapat edzője a csapat felkészülési időszakáról.

A csapat július 20-án kezdte meg a felkészülést az U17-es korosztállyal együtt. A nyaralások miatt nem volt mindig teljes a létszám, de attól az 1-2 ember kivételével mindenki jelen volt a felkészülési időszakban. Az erőnléti edzések remekül felkészítették a játékosok állóképességét a szezonra. Amibe nagyobb energiát kell fektetnünk az elkövetkezendő időkben, az a játékunk gyorsaságának fejlesztése.

U16 Budapest BLSZ Ifjúsági bajnoki mérkőzés

U16 | Ferencvárosi FC - Budaörs 0:11 (0:3)

Zsupanek Péter

Az U17-es csapat is ezen a napon játszotta bajnokiját, U16-os játékossal a keretben. Hogy a mérkőzésre ki tudjunk állni 11-en, az U15-ös korosztályból kaptunk 2 játékost, Jordán Farkast és Bélavári Bálintot, akik nagyszerű játékkal járultak hozzá ehhez a nagyarányú győzelemhez.

Az ellenfél csapata jóval gyengébb erőt képviselt. Végig fegyelmezetten játszottunk. Külön kiemelném a védelem 4 tagját (Jordán farkas, Etényi Gergely, Grósz Gergely, Lévay Kevin) akik remek helyezkedéssel és határozottsággal fojtották el csírájában az ellenfél támadásait, illetve Molnár Bencét, aki nagyszázalékban kihasználta helyzeteit és 6 gólt szerzett a találkozón. Ami még pozitívumként hozható fel, hogy a játékosok végig komolyan vették a mérkőzést.

Gratulálok a csapatnak!

• 2016.09.11. (vasárnap) 10:00 Budaörs - Budatétény SE

U15

Rajnay Attila, az U15-os csapat edzője a csapat felkészülési időszakáról.

Július 20.-án kezdtük el az edzéseket. Az első edzéseken még nem volt teljes létszám. Utána fokozatosan egyre többen lettünk, így már el lehetett kezdeni a megfelelő felkészülést. Az edzőtáborban már 19-en voltunk, minden nap kétszer tudtunk edzeni és játszottunk egy edzőmeccset is. Próbáltunk ennél a korosztálynál már az erőnléti felkészítésre is hangsúlyt fektetni. Nagyon hasznos volt az ott eltöltött egy hét, fontos részét képezte az egész felkészülésünknek. Három játékos igazolt el tőlünk, viszont tudtunk igazolni négy játékost, akik minőségileg is tudják pótolni a távozókat. Így már folyamatosan nagy létszámmal,19-21 játékossal készülünk nap, mint nap. Négy edzőmeccsünk volt (Pilisvörösvár, Honvéd, Siófok, Szigetszentmiklós), egy győzelem, egy döntetlen és két vereség volt a mérlegünk. Tovább kell fejlesztenünk a csapatjátékot, hogy a játékunk még tudatosabbá váljon. Sokkal gyorsabban és agresszívabban kell játszanunk, ezen folyamatosan dolgozunk.

U15 II. o. Közép-Nyugat bajnoki mérkőzés

U15 | Budaörs - Csákvár TK 19:0 (9:0)

Rajnay Attila

Nagyon fölényes győzelmet arattunk egy elég gyenge csapat ellen. Jól játszottunk végig és pozitívum volt, hogy végig komolyan vették a srácok a meccset. A következő hetekben biztosan nehezebb dolgunk lesz.

• 2016.09.11. (vasárnap) 10:00 Zeusport Holler UFC - Budaörs

A mérkőzés helyszíne: Dunaföldvár, Dunaföldvár FC Sporttelep

Papp Gábor, az U14-es csapat edzője a csapat felkészülési időszakáról.

Felkészülésünket Július 27.-én kezdtük. Első edzéseken 8-10 fő volt jelen. Második héten kiegészítettem az U13-as korosztályból a keretet, így 14-16 fővel tudtunk dolgozni. Augusztus 8.-án indultunk az edzőtáborba (Zamárdi) edzőtáborra még két új játékos csatlakozott, így 18 fő vett részt. Utolsó egy hétben még 3-4 gyerek jelentkezett az egyesületünkhöz, így már megfelelő létszámmal kezdhetjük a szezont, de az újonnan érkezők sajnos a nyáron nem voltak edzésbe így nekik még 3-4 hét kemény munkára van szükségük, hogy utolérjék a többieket.

Két edzőmérkőzést tudtunk játszani.

SZTK - BSC 6-1, Tárnok - BSC 2-8

U14 II. o. Közép-Nyugat bajnoki mérkőzés

U14 | Budaörs - Csákvár TK 8:0 (5:0)

Papp Gábor

Első percektől kezdve próbált a csapat dominálni, de ez elég hullámzóra sikeredet a mérkőzés folyamán. Nehezen boldogultak a Csákvár letámadásával. Pálya  középső részben is hol az egyik, hol a másik csapat érvényesült jobban. Csapat védelme végig jól zárt és kevés lehetőséget hagyott az ellenfél csatárainak. Támadó részleg nagyon jó százalékban használta ki a lehetőségeit. Nem volt ekkora különbség a két csapat közt.