U16 | Elszenvedte első vereségét az U16

Egygólos vereséget szenvedtek fiataljaink

Negyedik bajnokiján elkönyvelhette első vereségét U16-os csapatunk. Szabó Viktor együttese vasárnap a jó erőkből álló Király SE együtteséhez látogatott. Hiába kezdte jól a meccset csapatunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, de a befejezéseknél pontatlanok voltunk. A hazaiak pedig egy perc alatt kétszer is betaláltak, és kétgólos előnnyel mehettek a félidőre. A második félidőben csapatunk volt kezdeményezőbb, sikerült is gólt szereznünk, de az csak a szépítésre volt elég, így 2-1es hazai győzelem született.

MLSZ Országos U16 Alap Nyugat 4. forduló
Király SE – Budaörs 2-1

Budaörs: Vas (Marek 56’), Scholtz (Zelei 83’), Török, Sütő, Koller, Puskás, Eberhardt (Pintér 46’), Mészáros, Kálmánczhey (Heincz 46’), Pintér (Stupek 46’), Bartha

Nem lépett pályára: Kun, Zsilinszky

Edző: Szabó Viktor

Gólszerző: Scholtz Kolos

Szabó Viktor értékelése:

Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy kell, rengeteg támadást vezettünk, de a végén rosszul döntöttünk így nem szereztünk nagyobb előnyt. Ahogy ment előre a mérkőzés annál több átadási hibát követtünk el, így nem volt folyamatos a játékunk és az ellenfelünk kevés húzással egyre több akciót kezdeményezett. Ahogy lenni szokott a hatalmas mezőnyfölény és a kimaradt lehetőségek megbosszulta magát, és az első félidő második felében 2 perc alatt 2 gólt szereztek. Szünetben megbeszéltük a hibákat, cseréltünk és megint nagy elánnal nekimentünk, és pár perc alatt szépítettünk. Szinte hihetetlen, de az ellenfél át sem jött a félpályán, de mi nem tudtunk több gólt szerezni. Az esős csúszós pályán nem tudtuk a labdabirtoklási fölényünket újabb gólra váltani. Az ellenfél sűrűn védekezett, szerencséje is volt, de mi csak magunkat okolhatjuk ezért a fájó vereségért. Ma nem voltunk agresszívek, és rengeteget pontatlanságunknak köszönhetően, a Király SE örülhetett.

A következő fordulóban, szeptember 24-én a Király SE ellen, 11 órától lépünk pályára a Király Sportlétesítményben.